©Serhiy Maliuk

 

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Ліан Ґійом

20.04 | ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Онлайн

З 1992 року, коли була заснована Програма сприяння видавничій справі “Сковорода”, за її підтримки в Україні вийшло близько 350 книжок французьких та франкомовних авторів. З нагоди фестивалю “Французька весна” шестеро авторів, твори яких видавалися в рамках цієї програми, дистанційно поспілкуються з українськими читачами, яких віртуально зберуть заклади Альянс франсез. Івано-Франківськ приймає Ліан Ґійом.

 

Письменниця, журналістка, театральна діячка, Ліан Ґійом почала свою професійну діяльність як викладачка літератури. Вона багато подорожувала і жила за кордоном: Індія, Афганістан, Росія, Україна, Узбекистан … подорожі, що в значній мірі живили її творчість. Чотири роки, проведені в Києві з 2000 до 2004, і багато інтерв’ю з українськими жінками надихнули її написати роман «Блукальці. Українська хроніка» (вид. Le Rocher, 2014, премія Бальзак-Верхівня-2015, вид. Пульсари, 2019 – український переклад).

 

Галина Чернієнко, перекладачка цього роману, отримала особливу відзнаку журі Премії ім. Григорія Сковороди 2020 «за мистецьке відтворення українською мовою портрету сучасної українки на тлі півстолітньої історії України крізь призму світобачення французької письменниці Ліан Ґійом».