Ретроспектива французьких режисерок: “Вона створює кіно”

14-28.05 | КИЇВ
Кінотеатр “Жовтень”
вул. Костянтинівська, 26

ДЕТАЛІ

21-26.05 | ОДЕСА
Кінотеатр “Сінема Сіті”
Семафорний провулок, 4

ДЕТАЛІ

29.05-26.06 | Одеса
Одеська національна наукова бібліотека
вул. Пастера, 13

ДЕТАЛІ

03.06-09.06 | ЛЬВІВ
Планета Кіно 4DX, вул. Під Дубом, 7Б, ТРЦ «Forum Lviv»

ДЕТАЛІ

10-16.06 | ХАРКІВ
Multiplex в ТРЦ Nikolsky
вул. Августа 23, 61

ДЕТАЛІ

16.05-20.06 | Рівне
Рівненська обласна бібліотека для молоді
вул. Київська, 18

ДЕТАЛІ

Цьогорічна програма ретроспективних показів «Французької весни» присвячена темі розширення прав і можливостей жінок та боротьби з ґендерною нерівністю. Саме тому до нашої добірки, яка називається «Вона створює кіно», увійшли стрічки, зрежисовані жінками.

 

До колекції увійшли фільми відомих французьких режисерок Мунії Меддур, чия стрічка «Папіча» отримала у 2020 році у Каннах премію «Сезар» за найкращий фільм, та Селін Ск’ямма, яка неодноразово нагороджувалась в рамках Каннського фестивалю, зокрема, її фільм «Портрет дівчини у вогні» отримав у 2019 році приз за найкращий сценарій.

 

Добірка демонструє важливі суспільні теми. Одразу кілька картин – анімаційний фільм «Ластівки Кабула», драма «Папіча» та комедія «На дивані в Тунісі» – торкаються питання місця жінки в традиційно патріархальних суспільствах. Героїня драми «Засліплені» бореться за свободу релігійних поглядів. Драма «Лоскіт» порушує проблему сексуального насильства. Про стосунки двох жінок розповідає історична мелодрама «Портрет дівчини у вогні».

 

Кураторка кінопрограми – Валерія Плєхотко, культурологиня, дослідниця гендерних штудій та коммеморативних практик, кінокритикиня, кураторка програми «Перший погляд» Київського Тижня Критики, кураторка кіноклубу Alliance Française х Invogue#Art, авторка та редакторка незалежного ресурсу Art Critic Lab.

 

Покази цих фільмів відбуватимуться у таких містах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Житомир, Маріуполь, Миколаїв.

 

Більше інформації про фільми.

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПАРТНЕР
ПРОГРАМИ КІНО ТА ІННОВАЦІЙ