©Guillaume Herbaut

 

Виставка світлин Ґійома Ербо “Європейська площа” 

 

27.04-30.05 | КИЇВ
Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого, вул. Михайла Грушевського, 1

 

Корінний парижанин Ґійом Ербо спеціалізується на репортажній і документальній фотографії. Його роботи публікуються у французькій пресі, як-от: “Le Monde, “Libération, “Paris Match. Він є переможцем “World Press Photo“ за 2009-й та 2012-й роки, володарем премій “Visa d’or” та “Niépce Prize. У 2016 році за світлини, зроблені на території України, він отримав нагороду “Bayeux Calvados-Normandy Award, яку присуджують найкращим військовим репортерам.

 

У 2021 році Ґійом Ербо представить свою серію з близько двадцяти світлин про Майдан на ґратах Національної бібліотеки ім. Я. Мудрого. Виставку буде організовано на тому ж самому місці, де були зроблені фотографії, вулиця М. Грушевського та Європейська площа на вшанування подій Революції Гідності. 

 

“Я регулярно приїжджаю до України з 2001 року. Ця країна, її люди та історія зворушили мене з першого ж візиту. Спершу я зацікавився Чорнобильською катастрофою, потім еволюцією суспільства. Тоді Україна тільки-но здобула незалежність і мене вражало те, як розвивається ця країна. У 2004 році я фотографував Помаранчеву революцію. Я був зворушений рішучістю протестувальників на Майдані Незалежності. І коли майже 10 років по тому населення країни знову зібралося на цьому ж місці, я відразу зрозумів, що це початок важливих подій. Тоді я негайно вирушив до України і майже увесь час знімав революцію”.