Дорогі друзі!

Після цього виняткового, на жаль, 2020-го року, коли уперше за 16 років «Французька весна» через відомі вам причини не змогла відбутися, я з особливим хвилюванням та приємністю оголошую повернення у квітні нашого різножанрового фестивалю, який за багато років став візитною карткою сучасної французької творчості в Україні та французько-українського співробітництва! 


Прагнучи перегорнути сторінку, відзначити повернення до життя, розквіт природи навесні, втіху після завершення тривалих зимових місяців, Французький інститут в Україні обрав тематику «просто неба» на кшталт художників-імпресіоністів, які виставляли свої мольберти на природі, щоб малювати «з натури». Отже, буде запропоновано новий формат подій під відкритим небом, який дасть можливість якомога більшій кількості глядачів помилуватися фотовиставкою на огорожі будівлі або ж отримати насолоду від концерту у парку.


Вуличні вистави, концерти класичної музики, кінопокази, фотовиставки, зустрічі та митцями та інтелектуальні дебати чекають на відвідувачів нашої «Французької весни», яка цього разу відбудеться у Києві та 7-ми інших великих обласних центрах України: Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Рівному та Харкові, у співпраці з 6-ма закладами Альянс франсез в Україні.


Серед найяскравіших моментів її насиченої культурно-мистецької програми, яка налічує близько 50-ти заходів, зокрема, 7 гастрольних турів, назву традиційну виставу вуличного мистецтва на Софійській площі. Відомий французький віолончеліст Готьє Капюсон виступить у Харкові з нагоди фестивалю «Kharkiv Music Fest». На шанувальників музики також чекає унікальний кіноконцерт від українського композитора Антона Байбакова – один з найголовніших проектів французько-українського співробітництва цього року, який занурить вас в атмосферу французького кінематографічного авангарду XX-го століття під супровід українського електро. Фотовиставки та настінні розписи продемонструють останні тенденції візуального мистецтва Франції. Кінематограф та література, які є невід’ємними складовими нашої культурної діяльності, також посядуть почесне місце у програмі нинішнього, 17-го, фестивалю. Глядачів, зокрема, потішать допрем’єрні покази 5-ти успішних французьких стрічок 2019-2020 років.


Наш фестиваль цьогоріч вчергове користується незмінною та суттєвою підтримкою наших спонсорів, які вже давно стали нашими друзями і без яких цей прекрасний захід ніколи б не відбувся. У складних випробуваннях вони довели свою непохитну солідарність та непорушну любов до мистецтва. Наша щира та сердечна подяка їм за це!

І, звісно, участь наших культурних партнерів в Україні, як державних, так і приватних, національних та місцевих, професіоналів та аматорів – усіх, хто захоплюється французькою та франкомовною культурою – є головною перевагою цього фестивалю. Я висловлюю їм за це свою щиру вдячність !


Нарешті, хочу привітати команду відділу культури/Французького інституту в Україні та мережу закладів Альянс франсез, які підготували нинішню «Французьку весну» у цих незвичайних умовах, щоб подарувати вам можливість відчути весняний дух, який дійшов до нас з Франції.

Бажаю усім радісної « Французької весни»!

 

Етьєн де Понсен

Посол Франції в Україні

17 років поспіль ми поринаємо у сонячну та квітучу весну під супровід феєричного культурного фестивалю «Французька весна в Україні». На жаль, минулого року через пандемію Сovid-19та жорсткі карантинні обмеження, світ чи не вперше був змушений обмежити у такому масштабі всі культурні та будь-які заходи задля збереження людського здоров’я, в першу чергу. Це була важка боротьба, яка триває і досі, але ми вчимося бути дисциплінованими та відповідальними за своє здоров’я. Тому сподіваюсь, що цього року нам все ж таки пощастить зустрітися з цікавинками «Французької весни просто неба», враховуючи всі необхідні санітарні заходи.

 

Фестиваль прекрасна можливість для мешканців низки українських міст відкрити для себе нові культурні обрії та зазирнути у світ вишуканого французького мистецтва. Кожного року організатори цього прекрасного дійства дивують нас унікальними видовищами, постановками, концертами та новинками зі світу французької культури та франко-української колаборації.

 

Група компаній «Технобуд Груп» (TBG) – прихильник і поціновувач як французького мистецтва, так і масштабних, впливових культурних проєктів, що реалізуються в Україні. Адже від браку культури та етики страждають ділові та міжособистісні відносини, їх нестача – в основі всіх соціально-економічних проблем суспільства.

 

Ми розуміємо, що культурний поступ українського суспільства формується, зокрема, і завдяки прогресивним міжнародним та міжкультурним зв'язкам, яким не в останню чергу сприяє підтримка бізнесу. Саме таким впливом наділений фестиваль «Французька весна в Україні», генеральним партнером якої не перший рік стає «Технобуд Груп». Ми бачимо, яка велика кількість людей залучається та відвідує заходи фестивалю у різних містах України та які чудові відгуки він отримує. Кожного року це певні кроки до культурного збагачення сучасного українського суспільства, до розвитку ділової культури та взаємостосунків.

 

17 років – вік юності, сповнений енергії, позитиву, тисячі ідей та перспектив. Я бажаю цьогорічному фестивалю такого ж молодого запалу, завзяття, а також успішного та безпечного проведення.

 

Олександр Скрипник

Генеральний директор

ТОВ «ККНК «Технобуд»

 (Технобуд Груп)
Фестиваль «Французька весна» – це найбільш значуща весняна подія, яка знайомить українців із французькою культурою. Фестиваль збирає разом представників культури, мистецтва та бізнесу, щоб повною мірою розкрити всі найкращі аспекти франко-української співпраці у культурній та мистецькій галузях. Креді Агріколь пишається тим, що є генеральним спонсором заходу і виступає в якості амбасадора французької культури.

 

2020-й рік став роком викликів, тож нам усім не вистачало теплої атмосфери та незабутніх вражень, якими сповнена «Французька весна». І я вірю, що сьогодні, як ніколи, нам важливо ділитися позитивними емоціями від занурення в культурні заходи.

 

Переконаний, що цьогорічна тема фестивалю «Французька весна просто неба» надихне всіх гостей розширити свої культурні горизонти та глибше зануритися у неймовірний світ мистецтва.

 

Креді Агріколь Україна – це французький банк та амбасадор французької культури. Ми продовжуємо інвестувати та підтримувати українську економіку, наших клієнтів та суспільство попри виклики, з якими зіштовхнулися під час пандемії. Зі щирим задоволенням щороку ми сприяємо діловому та культурному обміну між Україною та Францією.

Тож із радістю запрошую всіх вас на фестиваль «Французька весна» в Україні та бажаю отримати незабутні враження від цієї події!

 

Карлос де Корду,  

Голова правління,

Креді Агріколь Банк
Мережа готелів Premier є незмінним партнером міжнародного проєкту «Французька весна» вже дев’ятий рік поспіль, але цього року це по особливому важлива та символічна подія для нас. Фестиваль, що пропонує кожного року новаторські проєкти та є простором обміну, креативу та творчості, у 2021 році ще й символізує відновлення культурних подій в Україні, надає можливість пожвавити внутрішній туризм та підтримати привабливість міст країни. Формат сімнадцятого фестивалю обрано максимально безпечним і навіть назва говорить сама за себе — «Французька весна просто неба».

 

Співпраця з фестивалем — це наш внесок у підтримку культурного обміну між двома європейськими державами та партнерськими компаніями: Французьким інститутом в Україні та мережею готелів Premier.  Для нас як для національного готельного оператора дуже важливо, щоб Україна зберігала та примножувала свої культурні традиції. Ми пишаємось можливістю піклуватися про комфорт гостей та учасників фестивалю, приймаючи їх у готелях нашої мережі, прагнемо зробити туристичний досвід наших гостей ще цікавішим, безпечнішим та комфортнішим. Ми, в мережі Premier, впевнені, що гостинність виходить далеко за межі комфортних номерів і смачних сніданків. « Місто має подобатися — говоримо ми та продовжуємо будувати роботу готелів навколо цієї ідеї», — зазначає президент мережі готелів Premier Олег Болотов.

 

На сьогодні мережа готелів Premier — це 17 готелів від 3 до 5 зірок, об'єднаних єдиним стандартом якості, понад 2100 номерів, 12 туристичних напрямків в Україні та перший європейський готель під брендом Premier в Угорщині (Мішкольц). З гордістю раді представити наш новий п’ятизірковий готель Premier Hotel Odesa, який було відкрито влітку 2020 року та який на сьогодні є флагманом мережі на Півдні України. Ми не зупиняємось у розвитку та розбудовуємо інфраструктуру гостинності України, відкриваючи все нові готелі.

 

Запрошуємо всіх надихнутися «Французької весною просто неба», а готелі мережі Premier зроблять ваше перебування у місті особливим!

Олег Болотов,

Президент

Мережа готелів Premier
Весна - це пора відродження, сподівань на кращі зміни, прагнення до зростання та розвитку.


Це прекрасна пора року і одночасно можливість зануритися в світ багатогранної французької культури, саме тут, в Україні. Ось вже 15 років UKRSIBBANK BNP Paribas Group - партнер щорічного прекрасного креативного фестивалю Французька весна. Традиційно, в рамках фестивалю, ми з гордістю підтримуємо програму саме французького кіно.


І вже 15 років головним акціонером UKRSIBBANK є одна з найбільших європейських Груп з французьким корінням BNP Paribas. Понад 100 років BNP Paribas підтримує прояви кіномистецтва по всьому світу: реставрує старовинні стрічки, бере участь у зйомках нових фильмів, підтримує культові кінотеатри, і одночасно сприяє розвитку інновацій, зокрема, віртуальної реальності в кіно.


А у квітні й травні 2021 року ми запрошуємо вас відвідати яскраву кінопрограму Французької весни. Як партнер фестивалю, разом з Французьким Інститутом в Україні ми представимо новітні французькі стрічки - у кінотеатрах і просто неба, на свіжому повітрі. І навіть онлайн. Для поцінувачів французького кінематографу ми надамо багато можливостей приєднатися до фестивалю, відчути його ритм та насолодитися світом кіно.


Приємного перегляду і до зустрічі!


Лоран Дюпуш,

Голова Правління

UKRSIBBANK BNP Paribas Group

ЗНАКОВІ ПОДІЇ

Виставка “Будуть дні, будуть ночі” Ігоря Кельчевського

Виставка “Будуть дні, будуть ночі” Ігоря Кельчевського

I am test text for Image with text shortcode.
Виставка світлин “Смуток незавершеної подорожі” Аделін Кель

Виставка світлин “Смуток незавершеної подорожі” Аделін Кель

I am test text for Image with text shortcode.

Стінопис від мураліста Nelio

ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА: ВІД МІСТА ДО МІСТА

КАЛЕНДАР ВІД МІСТА ДО МІСТА 

ДАТА 1

Виставка “Будуть дні, будуть ночі” Ігоря Кельчевського 

Виставка світлин “Смуток незавершеної подорожі” Аделін Кель

ДАТА 1

Виставка світлин “Смуток незавершеної подорожі” Аделін Кель

Empty section. Edit page to add content here.
Fresque murale de Nelio

ДАТА | ГОРОД

ДАТА | ГОРОД

Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.
4

Міжнародний музичний фестиваль “Kharkiv Music Fest” 2021 за участю Готьє Капюсона та “New Era Orchestra”

11

Лекція Тьєррі Пако на тему “Фланування та міський дрейф у сучасному міському просторі”

13

Моґі Фест: ретроспектива Леоніда Моґі у Довженко-Центрі

19

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”

20

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Маеліс де Керанґаль

22

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Катрін Кюссе

23

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Крістін Фере-Фльорі

24

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Ліан Ґійом

25

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Жослін Сосьє

26

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Ерік-Емманюель Шмітт

28

Читання книжки – «Послухай!»

29

Виставка “Слідами Добрих новин з Аральського моря”

30

Виставка “Світло Ла Тура. Повернення”

34

Концерт Романа Капітонова “Французькі сни» / Вечір неоромантики”

35

Театральна п’єса “В очікуванні Принца”

36

Театральна вистава “Ім’я”

37

Презентація графічного роману “Маленький принц”

38

Спектакль “Садок вишневий”

39

Театральна вистава “Віват, Бушон!”

40

Концерт “Паризький тет-а-тет”

41

Конференція “Український дискурс Антуана Мартеля (1899–1931)”

42

Екскурсія Львовом: Шерше ля Франс

43

Показ моди та музично-поетичне дійство “Ти знаєш, що Ти є Жінка?”

44

Театральна вистава “Ассо та Піаф”

45

Конференція “Професори-французи і початки академічних студій французької мови у Львівському університеті XVIII ст.”

46

Театральна вистава “Дві кралечки – на північ”

47

“Карт-бланш Ірені Карпі”

48

Виставка “Дари уряду Франції університетській книгозбірні”

49

Виставка “Votre Majesté: книжкові оправи зі збірок французьких королівських родин”

50

Цикл вистав французького театру у Харківському державному академічному українському драматичному театрі ім.Т.Г. Шевченка

51

“Концерт французької музики у Харківській філармонії”

52

Французький гастрономічний фестиваль

53

Місяць Франції в торговому центрі “Французький бульвар”

54

Веб-квест “Слідами Ла Фонтена”

55

Концерт – “Кольори Монмартру”

56

Конкурс декламації франкофонних поезій

57

Телевізійна передача “Французька пісня”

58

ТЕАТРАЛЬНА ВИСТАВА “Різанина”

61

Показ кінофільму “Школа хороших дружин”

Вистава “Три Тотеми” та “Жокеї світла” від компанії “Les Quidams”

Кім Барб’є: “Споглядання”

Вистава “Я – мрія…” від компанії “Spectaculaires, Les Allumeurs d’Images”

Міжнародний музичний фестиваль “Kharkiv Music Fest” 2021 за участю Готьє Капюсона та “New Era Orchestra”

Стінопис від мураліста Nelio

Виставка світлин Антуана д’Аґати “Оголене життя”

Виставка світлин Ґійома Ербо “Європейська площа”

Стінопис від мураліста Seth

Виставка світлин “Смуток незавершеної подорожі” Аделін Кель

© A.KEIL

Виставка світлин “СССР” Фредеріка Шобена

Лекція Тьєррі Пако на тему “Фланування та міський дрейф у сучасному міському просторі”

Блакитний Лабіринт

Моґі Фест: ретроспектива Леоніда Моґі у Довженко-Центрі

Кіноконцерт: французький аванґард. Музика Антона Байбакова

Стінопис від мураліста Popay

“Французька весна” в Музеї Ханенків

Вистава “Гоголь-кабаре” Жюля Одрі

Виставка світлин Олександра Глядєлова “Східний пейзаж”

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Маеліс де Керанґаль

Ретроспектива французьких режисерок: “Вона створює кіно”

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Катрін Кюссе

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Крістін Фере-Фльорі

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Ліан Ґійом

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Жослін Сосьє

Серія віртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”. Ерік-Емманюель Шмітт

“Допрем’єрні покази”

Читання книжки – «Послухай!»

Виставка “Слідами Добрих новин з Аральського моря”

Виставка “Світло Ла Тура. Повернення”

Гастровечір “Французька весна”

Виставка фотографій “Антіб – місто, яке дає крила”

Концерт : Marie Henri

Концерт Романа Капітонова “Французькі сни» / Вечір неоромантики”

Театральна п’єса “В очікуванні Принца”

Театральна вистава “Ім’я”

Презентація графічного роману “Маленький принц”

Спектакль “Садок вишневий”

Театральна вистава “Віват, Бушон!”

Концерт “Паризький тет-а-тет”

Конференція “Український дискурс Антуана Мартеля (1899–1931)”

Екскурсія Львовом: Шерше ля Франс

Показ моди та музично-поетичне дійство “Ти знаєш, що Ти є Жінка?”

Театральна вистава “Ассо та Піаф”

Конференція “Професори-французи і початки академічних студій французької мови у Львівському університеті XVIII ст.”

Театральна вистава “Дві кралечки – на північ”

“Карт-бланш Ірені Карпі”

Виставка “Дари уряду Франції університетській книгозбірні”

Виставка “Votre Majesté: книжкові оправи зі збірок французьких королівських родин”

Цикл вистав французького театру у Харківському державному академічному українському драматичному театрі ім.Т.Г. Шевченка

“Концерт французької музики у Харківській філармонії”

Французький гастрономічний фестиваль

Місяць Франції в торговому центрі “Французький бульвар”

Веб-квест “Слідами Ла Фонтена”

Концерт – “Кольори Монмартру”

Конкурс декламації франкофонних поезій

Телевізійна передача “Французька пісня”

ТЕАТРАЛЬНА ВИСТАВА “Різанина”

Максім Зеккіні: “Романтичний каприс”

Джазовий концерт гурту Ozma

Показ кінофільму “Школа хороших дружин”

КОНЦЕРТ КВАРТЕТУ MÖBIUS

ПАРТНЕРИ

ГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИ:

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПАРТНЕР ПРОГРАМИ КІНО ТА ІННОВАЦІЙ

МЕДІА ПАРТНЕРИ:

ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР

«ФРАНЦУЗЬКОЇ ВЕСНИ В КИЄВІ»